535-397-439 biuro@twoieksperci.pl

Jak czytać, przygotowywać i tworzyć umowy dotyczące pozyskiwania oprogramowania w firmie.

Program szkolenia

  • podstawy prawa autorskiego, podstawowe pojęcia i modele biznesowe w zakresie pozyskiwania oprogramowania,
  • umowy papierowe, OWU i brak umowy – znaczenie i konsekwencje,
  • zakres prawnych możliwości korzystania z „zakupionego” oprogramowania,
  • typowe modele licencjonowania, w tym „wolne oprogramowanie”,
  • typowe rozwiązania zabezpieczające nabywcę oprogramowania.

 

Unikalność

Szkolenie przygotowane przez radcę prawnego, zajmującego się od ok. 10 lat obsługą osób prawnych – w tym spółek – z zakresu nowych technologii. Szkolenie oparte na przykładach z praktyki zawierania i negocjowania umów obejmujących pozyskanie oprogramowania.

Głównym celem szkolenia jest nabycie wiedzy i umiejętności w zakresie zgodnego z prawem oraz zabezpieczającego własną organizację pozyskiwania oprogramowania.

 

Korzyści

Lepsze zrozumienie własnych potrzeb w zakresie oprogramowania oraz dostępnych możliwości, lepsze rozpoznawanie rynku i dobór optymalnych dla siebie rozwiązań.

Szkolenie ma równomiernie rozłożone aspekty teoretyczne i praktyczne (50/50), ćwiczenia są wykonywane na życzenie na przykładach podawanych przez uczestników, zawsze pojawia się informacja zwrotna i korekta po każdym ćwiczeniu.

 

Efekty szkolenia

Uczestnik po szkoleniu:

OBSZAR – Wiedza – uczestnik zna podstawowe różnice w modelach pozyskiwania oprogramowania, oraz formalne metody legalnego pozyskiwania oprogramowania.

OBSZAR – Umiejętności– uczestnik rozróżnia licencje od innych form korzystania z oprogramowania, umie prawidłowo identyfikować założenia umów dotyczących oprogramowania oraz wprowadzać niezbędne zmiany do takich umów.

OBSZAR – Kompetencje społeczne– uczestnik potrafi prowadzić rozmowy handlowe w zakresie pozyskiwania oprogramowania oraz precyzyjniej określać swoje potrzeby w przedmiocie pozyskiwania oprogramowania.

W celu zapisania się na szkolenie należy zapoznać się z regulaminem następnie wypełnić formularz i przesłać na adres: biuro@twoieksperci.pl

Znalezione obrazy dla zapytania ikona pdfRegulamin Uczestnictwa

Znalezione obrazy dla zapytania doc iconFormularz Zapisu na Szkolenie

PROWADZĄCY – MICHAŁ PALUSZEK 

Radca prawny, wpisany na listę radców prawnych prowadzoną przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Katowicach. Ukończył studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego, własną kancelarię prowadzi od 2013 roku. Dobrze czuje się w sprawach związanych z prawem nowych technologii, autorskim, telekomunikacyjnym czy ochrony danych osobowych, z czego także prowadził szkolenia. Do każdego tematu podchodzi indywidualnie i kompleksowo, starając się szukać także nietypowych rozwiązań.

Zapytaj o szkolenie

15 + 7 =

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress