535-397-439 biuro@twoieksperci.pl

Magia wystąpień publicznych – wykonaj pierwszy krok w stronę komercyjnych wystąpień publicznych

„Mówca powinien tak skonstruować przemówienie, by wyczerpać temat, ale nie wyczerpać słuchaczy.”  Winston Churchill

     Program szkoleniowy „Wystąpienia publiczne dla ekspertów” został skonstruowany dla ekspertów, nie posiadających kompetencji oraz doświadczenia w dzieleniu się swoją wiedzą. Warsztat został skonstruowany na bazie przeprowadzonych ponad 1800 godzin szkoleniowych z zakresu autoprezentacji, wystąpień publicznych, szkolenia trenerów (nauczania dorosłych) oraz przeszkolenia ponad 3000 osób w tym zakresie, w czasie ostatnich 5 lat.

Głównym celem szkolenia jest przygotowanie uczestników do samodzielnego i skutecznego prowadzenia prezentacji oraz warsztatów związanych z ich specjalizacją.

 

Program szkolenia

Dzień 1 – Teoretyczno-praktyczny

 1. Metody radzenia sobie ze stresem.
 2. Komunikacja werbalna i niewerbalna podczas wystąpienia.
 3. Postawa ciała, gestykulacja, kontakt wzrokowy podczas wystąpienia.
 4. Przygotowanie się do wystąpienia: program, czas, ilość uczestników, poziom, zaawansowania uczestników.
 5. Struktura modułów: wstęp + zaangażowanie (jak angażować uczestników w proces), rozwinięcie, zakończenie i podsumowanie.
 6. 4 MAT SYSTEM – system tworzenia prezentacji oparty na czterech pytaniach: dlaczego (historia mają zaprezentować dlaczego dane zagadnienie jest ważne), co, jak, co jeśli?
 7. Tworzenie prezentacji według 4 MAT SYSTEM.
 8. Ćwiczenia praktyczne – informacja zwrotna po każdym ćwiczeniu.
 9. Wskazówki dla każdego z uczestników na co zwrócić szczególną uwagę podczas przygotowań oraz prowadzenia kolejnych prezentacji.

Zadanie domowe: przygotowanie 2 prezentacji (5 oraz 10 minut) według systemu 4MAT.

Dzień 2 – Praktyczny

 1. Analiza zadania domowego: problemy, przeszkody, czas trwania podczas ćwiczeń.
 2. Prowadzenie 10 minutowej prezentacji eksperckiej na bazie nabytych umiejętności.
 3. Analiza wystąpienia – informacja zwrotna. Silne/słabe strony.
 4. Wskazówki dla każdego z uczestników na co zwrócić szczególną uwagę podczas przygotowań oraz prowadzenia kolejnych prezentacji.
 5. Skuteczne angażowanie grupy w proces szkoleniowy.
 6. Metody radzenia sobie z trudnymi sytuacjami, które mogą pojawić się podczas, szkolenia:brak zaangażowania uczestników, trudny uczestnik – przykłady + ćwiczenia.
 7. Prowadzenie 5 minutowej prezentacji eksperckiej na bazie nabytych umiejętności, z zastosowaniem wskazówek zawartych w informacji zwrotnej.
 8. Analiza wystąpienia – informacja zwrotna. Silne/słabe strony.
 9. Wskazówki dla każdego z uczestników na co zwrócić szczególną uwagę podczas przygotowań oraz prowadzenia kolejnych prezentacji. Wystąpienia z dnia drugiego będą nagrywane oraz udostępnione uczestnikom.

Opcjonalny (Dodatkowo płatny)

Konsultacje indywidualne z uczestnikami, podczas przygotowań do ich prezentacji oraz po przeprowadzeniu przez nich pierwszych komercyjnych wystąpień.

 

Korzyści

 • Większa pewność siebie i kontrola emocji.
 • Opanowanie swojego ciała w stresujących sytuacjach.
 • Łatwość w przekazywaniu wiedzy.
 • Skuteczność w przekonywaniu do swojego punktu widzenia.
 • Optymalizacja czasu potrzebnego do prowadzenia prezentacji.

 

Unikalność i metody szkoleniowe

Program szkoleniowy „Wystąpienia publiczne dla ekspertów” został stworzony na podstawie ponad 5000 godzin szkoleniowych oraz przeszkoleniu 3000 osób. Bazuje na zajęciach warsztatowych, gdzie 80% to ćwiczenia praktyczne, a 20% to wiedza teoretyczna. Dzięki takiej konstrukcji zajęć, uczestnicy doświadczają procesu szkoleniowego na sobie, co skutkuje zapamiętaniem zagadnień na poziomie do 90%.

Metody szkoleniowe:

 • Ćwiczenia praktyczne i ich analiza,
 • Ćwiczenia dotyczące języka niewerbalnego mające na celu nabycie umiejętności, panowania nad ciałem (postawa, gestykulacja, mimika i oddech),
 • Ćwiczenia dotyczące języka werbalnego, nasz głos, oddech,
 • Praca nad wizerunkiem,
 • Savoir-vivre scenki,
 • Ćwiczenia grupowe,
 • Burza mózgów,
 • Dyskusja moderowana,
 • Prezentacje eksperckie,
 • Prezentacje uczestników,
 • Ćwiczenia indywidualne.

 

Grupa docelowa

 • Specjaliści w swojej branży.
 • Przedsiębiorcy.
 • Osoby, które w pracy zawodowej muszą występować publicznie.
 • Osoby chcące zarabiać na swojej wiedzy i doświadczeniu.

 

Efekty szkolenia

Uczestnik po szkoleniu:

OBSZAR – Wiedza:

 • ma wiedzę na temat podstaw psychologii potrzebnych do pracy z grupą,
 • ma wiedzę na temat wygłaszania angażujących prezentacji,
 • ma narzędzia potrzebne do konstruowania przemówień lub warsztatów.

OBSZAR – Umiejętności:

 • potrafi radzić sobie z tremą oraz emocjami związanymi z wystąpieniami publicznymi,
 • potrafi angażować uczestników zespołu w proces szkoleniowy,
 • rozumie moc mowy ciała i potrafi z niej korzystać,
 • potrafi reagować w sytuacji ewentualnego konfliktu w czasie wystąpienia,
 • potrafi nauczać poprzez przykłady z życia,
 • prowadzi efektywnie prezentacje, optymalizując czas spotkań.

OBSZAR – Kompetencje społeczne:

 • promuje w swojej społeczności profesjonalizm w trakcie realizacji zadań związanych, z wykonywaniem funkcji trenera,
 • wykazuje gotowość do ciągłego uczenia się i rozwoju osobistego.

 

W celu zapisania się na szkolenie należy zapoznać się z regulaminem następnie wypełnić formularz i przesłać na adres: biuro@twoieksperci.pl

Znalezione obrazy dla zapytania ikona pdfRegulamin Uczestnictwa

Znalezione obrazy dla zapytania doc iconFormularz Zapisu na Szkolenie

PROWADZĄCA – ANIELA CZERNER

Otwarta na ludzi, biznes buduje przede wszystkim na relacjach. W biznesie jest już od 30 lat. Od 16 lat jest właścicielką firmy MIKOMAX SMART OFFICE na Śląsku (oddział w Katowicach i Gliwicach). Na co dzień w swoich działaniach łączy biznes, Rodzinę, działania charytatywne i społeczne. „Kobieta Charyzmatyczna” – taki tytuł otrzymała w 2017 roku, znajdując się w szacownym gronie kobiet świata biznesu, nauki i społecznego działania. W latach 2015-2017 była członkiem Toast Masters oraz Klubu Story Teller. Bliskie są jej działania z zakresu szkoleń i warsztatów z wystąpień publicznych. Szkolenia w tym zakresie rozpoczynała w 2015 roku. Posiada umiejętności nawiązywania kontaktów, słuchania innych i ogromną chęć niesienia pomocy.

Biznesowe PROWADZĄCY – PIOTR PYTEL

Ze słowa mówionego uczynił skuteczne narzędzie sprzedażowe. Codziennie pracuje nad tym, by to, co wypowiedziane było właściwie usłyszane. Wie jak budować i przedstawiać szkolenia, które inspirują, przekonują, angażują i prowadzą do zamierzonego celu. Tą wiedzą i zdobywanym od 18 lat doświadczeniem dzieli się jako ekspert z zakresu wystąpień publicznych, szkoleń sprzedaży, trener trenerów, oraz mentor. I choć to słowa są jego orężem, nie teoria lecz działanie i praktyka są wytycznymi jego pracy. Zgłębia tajniki procesów decyzyjnych, pomaga wytyczać właściwy kierunek, odpowiedzialnie puszcza swoich podopiecznych na głęboką wodę i wierzy, że najlepszym sprzedawcą jest… ludzki umysł. Prowadzi własną sieć franczyzową Storyteller Club, szkoli środowiska biznesowe i akademickie. Żyje odważnie i z pasją, nieustannie podnosząc swoje kompetencje biznesowe.

W swojej karierze szkolił kadrę menedżerską takich marek jak: ING Bank Śląski, Warta SA, Poczta Polska, Grupa ORBIS, Leroy Merlin, Oberthur, IKEA Polska, OPAL, MIKOMAX SP. z o.o., Złote Myśli, CC news, Pekao Bank Hipoteczny, TB Tracks & Trailer Serwis, E-sky, MAN Bus & Track, Grupa Muszkieter, McCain, PZU, Warta, Rockwell, Johnson & Johnson, Ultimo, Intrum Justitia, UPS, DHL, Kopex, Alternatywna Szkoła Biznesu i Rozwoju Osobowego w Warszawie, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Politechnika Śląska w Gliwicach.

“Uczestniczę w warsztatach klubu mówców od samego początku. Mam więc przegląd wszystkiego co się w tym czasie działo. Jedną wspólną cechą, której właściwie nie da się nie zauważyć, to ogromna przemiana u wszystkich, którzy przychodzą na Klub. Nieważne, czy ktoś zaczynał z już wyrobionym warsztatem, czy bał się w ogóle odezwać na scenie. Wszyscy robimy ogromne postępy, które są widoczne z tygodnia na tydzień. Dlatego jakbym miał określić zajęcia na Klubie jednym słowem, to byłoby to SKUTECZNOŚĆ”. Marcin Kądziołka

Prezes w Złote Myśli Sp. z o.o.

“Jako pracownik korporacji uczestniczyłem w wielu tzw.szkoleniach miękkich. Zatem po szkoleniu Piotra nie spodziewałem się niczego nowego. Ale już po pierwszych 5 minutach, wiedzialem, żę to nie jest zwykłe szkolenie, Piotr świetnie wciąga w interakcję, angażuje uczestników do naturalnego wysiłku. Takie szkolenie może być nawet początkiem do zmiany osobowości”. Wojciech Brewczyński

Warta SA

Zapytaj o Szkolenie

2 + 6 =

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress